Siemens

Průmyslová automatizace

Programovatelný automat LOGO!

Programovatelný automat LOGO! představuje kompaktní, chytré a flexibilní řešení, které je nově rozšířeno o přímé připojení do cloudu. Jednodušší to již být nemůže. Využijte ještě bohatší aplikační možnosti tohoto snadno programovatelného a všestranného modulu.

Řídící systémy SIMATIC

Základní řídicí systém SIMATIC S7-1200 pro automatizační úlohy malého až středně velkého rozsahu, pokročilý systém SIMATIC S7-1500 pro úlohy středně velkého rozsahu až po komplexní aplikace, distribuovaný automat SIMATIC ET 200 pro distribuované systémy a softwarový PLC SIMATIC S7-1500 pro úlohy na platformě PC. Všechny systémy jsou k dispozici i v bezpečnostní verzi.

SIMATIC HMI

Technologie SIMATIC HMI vám umožní efektivně ovládat komplexní procesy vašich strojů a systémů. Je navržena přesně tak, aby splnila veškeré vaše specifické požadavky na rozhraní mezi člověkem a řídicím systémem. Otevřená a standardizovaná rozhraní pro hardware i software zaručují účinnou integraci systému do vašeho automatizačního řešení.

Průmyslová komunikace

Komplexní úlohy, jako jsou řízení výrobních strojů a linek, monitorování nejmodernějších dopravních systémů nebo řízení a správa přenosu a distribuce elektrické energie, se neobejdou bez průmyslové komunikace. Navíc výkonné komunikační řešení je potřeba i pro úspěšnou digitální transformaci. Základním stavebním kamenem jsou profesionálně navržené, spolehlivé a bezpečné komunikační sítě s komponentami SCALANCE, RUGGEDCOM a SIMATIC NET.

Procesní instrumentace

Inovativní přístrojová technika pro měření a regulaci společnosti Siemens v oblasti procesní instrumentace nabízí řešení, které zvýší účinnost vašeho zařízení či podniku a kvalitu produktů. Navíc jsou naše inteligentní přístroje dokonale sehrány s průmyslovými automatizačními a řídícími systémy. Díky tomu vám také pomohou zvýšit transparentnost vašich procesů. Využijte výhod a možností, které vám nabízí Siemens jako celosvětový dodavatel kompletních automatizačních řešení a služeb, které vám jsou k dispozici 24 hodin denně a 365 dnů v roce.

Napájecí zdroje SITOP

Napájecí zdroje SITOP jsou po celém světě známé pro svou vysokou spolehlivost a schopnost zvládat náročné podmínky v síti. Naše kompletní řada spínaných zdrojů zajistí stejnosměrné napájení 24 V i v rozmezí dalších vstupních napětí. Jedinečné spektrum stejnosměrných záložních zdrojů DC UPS a přídavných modulů zabezpečí dodávky 24 V nejen před problémy v síti, ale i na straně DC. Zdroje SITOP nabízejí prvotřídní účinnost až 95 %. Navíc jejich výběr a objednání je rychlé a snadné. Navíc je možné využít možnosti komplexní podpory celého procesu projektování. Díky kompletnímu začlenění do Plně integrované automatizace (TIA) v prostředí TIA Portal prostřednictvím sítě PROFINET, napájecí zdroje SITOP představují jedinečnou možnost v oblasti projektování a diagnostiky. Jsou známy pro svou snadnou integraci, špičkovou účinnost a spolehlivost.

Pohony

Ucelené portfolio frekvenčních měničů, motorů, spojek a převodovek společnosti Siemens splňuje ty nejpřísnější požadavky na výkon a kvalitu ve všech průmyslových odvětvích a téměř jakýchkoliv oblastí využití. Díky novým rozhraním a modulům jsou všechny prvky pohonného systému připraveny na digitalizaci průmyslové výroby. Dokonalá souhra jednotlivých komponent vytvářet jak standardní systémy, tak i speciální řešení přizpůsobená zákazníkům na míru.

Měniče SINAMICS

Měniče SINAMICS jednoduše a efektivně vyřeší jakoukoliv individuální aplikaci v oblasti regulovaných pohonů, ať už jde o nízké, střední nebo stejnosměrné napětí. Měniče, motory a řídicí systémy společnosti Siemens fungují v dokonalé vzájemné souhře a můžete je bez problémů začlenit do stávajícího automatizačního systému. Systémy SINAMICS přestavují ideální základ pro vaši cestu k digitalizované výrobě. Nabízejí nejrůznější nástroje pro efektivní projektování během celého vývoje produktu a výrobního procesu. A navíc vám díky integrované bezpečnostní technologii ušetří další prostor v rozvaděči.

Elektromotory SIMOTICS

Elektromotory SIMOTICS jsou synonymem pro kvalitu, inovace a nejvyšší účinnost. Nabízíme kompletní řadu průmyslových synchronních i asynchronních motorů: od standardních elektromotorů přes servomotory pro řízení polohy a pohybu až po vysokonapěťové a stejnosměrné motory. V této oblasti stavíme na více než 150 letech zkušeností. Elektromotory Siemens jsou nedílnou součástí konceptu digitálního podniku.

Motory s převodovkou SIMOGEAR

V našem rozsáhlém portfoliu motorů s převodovkou si určitě vyberete optimální produkt pro své potřeby. Nová řada motorů SIMOGEAR vám díky široké škále převodových jednotek, mimořádné adaptabilitě a kompaktnímu designu nabízí maximální flexibilitu. Dodáváme i servomotory s převodovkou pro řízení polohy a pohybu.

Spínací technika SIRIUS

S přístroji SIRIUS nabízíme jedinečné a rozsáhlé portfolio výrobků spínací techniky pro aplikace v nejrůznějších průmyslových odvětvích.

Vynikají zejména svým modulárním designem, a tím umožňují mimořádně jednoduché projektování a snadnou montáž v rozvaděčích. Dají se velmi snadno integrovat zejména do distribuovaných systémů.

 • Výkonové stykače
 • Pomocné stykače
 • Stykačové kombinace
 • Motorové jističe
 • Jistící nadproudová relé
 • Spotřebičové vývody
 • Kompaktní vývody
 • Časová relé
 • Monitorovací relé
 • Vazební relé a převodníky
 • Bezpečnostní relé
 • Softstartéry 
 • Tlačítka a signálky
 • Signalizační sloupky
 • Polohové spínače
 • Lankové spínače
 • Nožní spínače

Technologie budov

Většinu života trávíme v budovách. Kvalita vnitřního prostředí má zásadní vliv na naše zdraví, chování, efektivitu a schopnost soustředit se.

Budovy současně představují druhý největší výdaj v hospodaření firem – jejich energetická účinnost a udržitelnost proto neustále nabývá na významu. Jak nejlépe dosáhnout požadovaného komfortu při maximálně efektivním provozu celé budovy? Portfolio inteligentních technologií Siemens nabízí komplexní řešení v této oblasti. Skrze naše chytrá řešení vytváříme dokonalá místa pro život.

 • Prostorové regulátory
 • Čidla
 • Ventily a pohony
 • Ekvitermní regulace
 • Měření tepla a průtoku
 • Servopohony VZT klapek

Energetika

Přípojnicový systém SIVACON 8PS

Distribuce a rozvod elektrické energie jsou stále komplexnějším procesem, bez ohledu na nově vznikající požadavky ale platí, že dodávka energie musí být spolehlivá a bezpečná. Velký důraz je také kladen na efektivitu a hospodárnost rozvodu. Přípojnicový systémem SIVACON 8PS společnosti Siemens uvedené požadavky efektivně splňuje a nabízí alternativní řešení nahrazující kabelové rozvody. Přípojnice jsou hospodárné, flexibilní a vyznačují se vysokou bezpečností provozu.

Kompaktní jističe 3VA

Řadou kompaktních jističů 3VA společnost Siemens inovuje svou výrobkovou řadu SENTRON pro nízkonapěťový rozvod elektrické energie v různých provedeních až do 1600 A. Nové jističe jsou modulární, přispívají k vyšší efektivitě využití energie a bezporuchovému provozu. Poskytují spolehlivou ochranu obsluhy a zařízení při podpoře každé fáze procesu – od plánování až po distribuci elektrické energie. Více než pěti sty variantami příslušenství můžete konfigurovat jističe řad 3VA pro téměř libovolné použití. Pro splnění různých provozních požadavků máte k dispozici přes sedmdesát přídavných funkcí.

Spínací přístroje SENTRON

Bezpečné odpojení elektrických systémů od elektrické sítě je nezbytné pro ochranu lidí i samotných systémů. Ucelené portfolio spínacích zařízení SENTRON pro bezpečné, normované a efektivní spínání elektrických zařízení chrání lidi před nehodami a elektrické systémy před poškozením. Profitujete z flexibilního a produktivnějšího inženýrského procesu.

Měřicí přístroje SENTRON

Měřicí přístroje SENTRON a komunikační spínací a ochranné přístroje tvoří základ pro digitalizaci v rozvodech nízkého napětí. Chytrý software pak analyzuje, co tato zařízení zaznamenávají. Společně dláždí cestu k systematickému monitorování spotřeby energie, a tím k pravidelným energetickým auditům a provoznímu systému řízení spotřeby podle ISO 50001 a ISO 50003. To znamená, že svou spotřebu energie máte vždy pod kontrolou. Kromě úspory nákladů díky optimalizaci spotřeby si můžete také užívat systém zabezpečenější proti selhání díky monitorování vašich rozvodných sítí a kvality sítě v infrastruktuře a průmyslových zařízeních.

Vypínače a zásuvky DELTA

Průkopnický design je založen na inovativní, osvědčené a vysoce kvalitní technologii. Naši designéři jsou mistři ve vytváření objektů, které vyjadřují podstatu současného životního stylu, od formy a funkce až po strukturální design a použití ekologických materiálů.